Jak být šťastnější a spokojenější za 10 minut denně?

Chtěli byste být ve svém životě šťastnější a spokojenější? Alespoň o malinko? Kdo by nechtěl.. Mám pro vás tip, který zaručeně funguje a byl vědecky vyzkoušen miliony lidmi po celém světě. Přišel s ním Dr. Seligman a koho zajímá pozitivní psychologie detailněji, vše se dočtete v knize Vzkvétání od nakladatelství Melvil.

Dr. Seligman tuto metodu testoval jak na psychicky zdravých lidech, tak na lidech trpících depresí a úzkostí. A výsledek? Velmi příznivý. Lidé trpící depresí nebo úzkostí vykazují výrazně lepší psychickou kondici. Tato metoda dokonce dokáže z negativního člověka udělat více pozitivního. Nyní tuto metodu využívají kolegové dr. Seligmana po celém světě.

Denně se na nás valí mraky negativních zpráv a média využívají našeho strachu. Pojďme se bránit a zlepšovat svoji fyzickou kondici. Je to úplně jednoduché a celá činnost nezabere déle než 10 minut denně.

Jak na to?

  1. Vyberte 3 události, které vám dnes udělaly radost, potěšily vás nebo se jednoduše povedly.
    Může jít o věci velké i malé.
  2. Zapište si je.
  3. Až budete mít zapsáno, doplňte si z jakého důvodu vás daná situace / věc těší.

Hotovo. Zítra znova.

DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ. Tyto činnosti je důležité zaznamenávat fyzicky. Tedy buď elektronicky do telefonu/notebooku nebo na papír. A také je důležité tuto činnost vykonávat denně. Po 21 dnech si vytvoříte návyk a po půl roce budete výrazně spokojenější člověk. Není čas na špatné dny tak proč to nezkusit?

Jestliže je první dny těžší něco vymyslet, položte si dva prsty na krk a vnímejte. Ano, žijete. Většina z nás má či jist, pitnou vodu, teplo, relativně bezpečnou zemi, lidi, kteří nás mají rádi a milion dalších každodenních „samozřejmostí“. Po pár dnech se vaše citlivost na pozitivní situace zlepší a vy uvidíte svět výrazně lépe a co víc, budete dělat kroky, které povedou k větší spokojenosti. DŮLEŽITÉ JE VYTRVAT.

Pokud by vás zajímaly pozitivní ohlasy praktikujících lidí, mrkněte sem a nebo do knížky. Ale na vlastní kůži je to vždy lepší. Se mnou tato metoda dělá hotové divy, věřím, že s vámi bude taktéž.

PŘEJI HEZKÝ DEN
Tom

pozitivní psychologie, radost, spokojenost, štěstí, úsměv

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.