6 důvodů, proč mít pravidelný sex

Sex. Pro někoho tabu, pro jiného běžná věc. Zajímá Vás, čím může být sex prospěšný našemu zdraví? Ano? Tak pojďte číst dál.

1. Duševní pohoda

Bez stresu a napětí mohou jít některé věci jednodušeji. Při mazlení se uvolňuje hormon zvaný oxytocin, respektive hormon lásky. Vyplavování oxytocinu společně s dopaminem (tzv. hormonem štěstí), velmi rychle eliminuje depresi a úzkost.

2. Lepší fyzička

Rádi byste spálili tuky a nechce se Vám z postele? Pár řešení by tu bylo. Nicméně je k tomu potřeba partner s vhodným rozpoložením.

Sex má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém, stejně tak na kyčle, záda, nohy, břicho a svalstvo všeobecně. Každodenní sex vám pomůže zlepšit fyzičku a ještě shodit pár kilo.

3. Emocionální stabilita

Sex je intimní akt, to nikoho nepřekvapí. Pokud jste s někým takto blízko u sebe, zlepšujete vzájemný citový vztah. Nehledě na to, že příspěvky na citové konto s partnerem se vrací hned dvakrát – samotným uspokojením a celkovým zlepšení vztahu.

4. Stimulace mozku

Nedávné studie poukazují na fakt, že sex stimuluje více částí mozku, než si vědci doposud mysleli. To v konečném důsledku napomáhá vyšší výkonnosti a kreativitě.

5. Posílení imunity (obranyschopnosti)

Častější sex napomáhá uvolnit větší množství imunoglobulinu, což je skupina proteinů, které hrající klíčovou roli v imunitním systému. Z toho plyne, že díky častějšímu sexu budete více odolní proti chřipce a dalším virům.

6. Mladá duše

Je uváděno, že pravidelný sex pomáhá zpomalit stárnutí. S odvoláním na studii doktora Davida Weekse, který dotazoval 3500 lidí, je sex nejintenzivnějším druhem potěšení.

Další studie prokazují, že páry které praktikovali sex alespoň 3krát týdně, vypadali oproti svým vrstevníkům o více než deset let mladší.

Mějte se rádi a užijte si chvíle čas se svým partnerem.

Inspirace: BBC, POP

, , ,

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Menu