4 věty pro harmonizaci toho nejdůležitějšího vztahu ze všech

Máte se rádi? Tím nemyslím rádi mezi sebou, ale myslím rádi sami sebe. Zkuste se nad tou otázkou upřímně zamyslet a pozastavit. Pokud chcete, můžete vyzkoušet i test, jak hodnotíte sami sebe…

.
.
.
.
.

Je důležité si uvědomit, že vy sami pro sebe jste nejdůležitějším člověkem na světě. Zasloužíte si v životě to nejlepší. A proto je taky důležité mít v pořádku ten nejdůležitější vztah na světě. S kým? Se sebou.

K nalezení a harmonizaci vztahu se sebou slouží čtyři kratičké věty, které dokáží velké věci. Jedná se o havajskou metodu Ho’oponopono. A které že jsou ty čtyři věty?

Miluji tě

Když říkáte „Miluji Tě“, vysíláte k sobě, ale i ke všem ostatním energii lásky. Jedná se o tu nejsilnější a nejmocnější energii, která nás obklopuje. Proto tyto dvě slova vyslovujte přesvědčivě a s uvědoměním.

Slova opakujte v prvé řadě vůči sobě, v druhé řadě můžete vůči „svým nedokonalostem“, tak, jako například v příběhu, který uvedu níže. A v neposlední řadě vůči nejbližšímu okolí a dalším lidem.

Omlouvám se ti

Každý máme své bolístky a už ve známém českém filmu zaznělo: „S chybami, které se na nás dopustili ostatní, se nějak vyrovnáme. Obtížnější je to s těmi, které jsme se na sobě dopustili sami.“ Myslím si, že mnozí z nás se sami sobě nikdy neomluvili. Při slově „omlouvám se ti“ myslete na to, že se máte rádi a přijímáte se přesně takoví, jakými jste.

Důležité také je, že dokonalost je jen iluze a ten, kdo chce růst a posouvat se, jednoduše dělat chyby musí a dělá je. Důležitější je, že se z nich poučuje.

Prosím odpusť

Ve chvíli, když se omluvíte a odpustíte si, tak ucítíte úlevu. Víte, jak se rozpouští led? Přesně tak si představte, že z vás vše nepotřebné spadá a vy cítíte jen úlevu a klid.

Děkuji ti

Odvedli jste kus práce, je na řadě si vědomě poděkovat a pochválit se. Ale také poděkovat za vše, co máme, protože nic z toho není samozřejmost. Může jít o maličkosti. Například, že máme co jíst, kde spát a další.

Závěrem

Tuto techniku je zpočátku dobré vyzkoušet na sebe a harmonizovat svůj vztah se sebou. Následně můžete harmonizovat vztahy s ostatními a omluvit se, posléze odpustit i jim.

Na tuto metodu a její praktické využití jste mohli narazit i v Pravém domácím časopise 5/2017, .pdf článku ke stažení zde.

Nezapomínejte: Miluji tě. Omlouvám se ti. Prosím odpusť. Děkuji ti.

PŘEJI NÁM HEZKÝ DEN

Related Posts

Nebyly nalezeny žádné výsledky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.