8 citátů, díky kterým již nikdy nebudete osamělí

Představte si to, člověk má pět set kamarádů na Facebooku, dva tisíce spolupracovníků v práci, desetitisíce lidí ve svém městě, ale přesto může mít pocit osamělosti.

Dnešní doba a technologie tomuto trendu značně nahrávají. Lidé stojí na zastávce a drží telefon. Lidé sedí na obědě a drží telefon. Lidé jsou s někým (koho tvrdí, že mají rádi) a píší si s druhými. Co hůř, když jsou s těmi druhými, píši si s prvními. I přes to, že mají stovky „virtuálních“ přátel, cítí osamělí.

Technologie jsou skvělé a pomáhají nám být v kontaktu s lidmi kilometry od nás. Nicméně je dobré si najít hranici a věnovat svůj drahocenný čas těm nejdůležitějším.

Jsou však chvíle, kdy si přejeme být sami nebo se nám této situace dostaví i bez našeho přičinění. Pro tyto chvíle se můžete vrátit k těmto citátům, ve kterých naleznete podporu a porozumění.

Ne každý člověk, kterého ztratíte, je pro vás ztrátou

Život může být jako jízda autobusem. Lidé nastupují. Lidé vystupují. Nicméně praví přátelé nikdy neodcházejí. Ti praví přátelé s vámi jedou až do finální destinace. Proto si s ostatními cestu užívejte, jinak to nemá smysl.

Co z toho plyne? Pečlivě si vybírejte s kým pojedete a kam pojedete. Cestující, kteří vám nevyhovují, vysaďte. Oni si počkají na ten správný autobus do té správné destinace. A co víc? Obě strany budou časem šťastnější.

Člověk někdy potřebuje jen pauzu. Na nějakém klidném a krásném místě. O samotě

Je dobré, když si v každém týdnu najdeme chvíli čas pouze pro sebe a na své myšlenky. V tu chvíli nás nikdo a nic neruší, a my si v klidu promyslíme cokoliv chceme. Nezapomínejme, že nejdůležitější osoba v našem životě jsme MY sami. Je to člověk, který s vámi zůstane až do konce života.

Nejtěžší chůze, může být chůze osamotě. Nicméně tato cesta vás dělá nejsilnější

Teprve pokud jsme odkázání pouze sami na sebe, poznáme co v nás opravdu je. Pouze v tomto okamžiku poznáme svůj opravdový charakter, osobnost a potenciál. Všechna potřebná síla není v okolí, nýbrž v nás.

Smysluplné mlčení je vždy lepší, než bezvýznamná slova

Neplýtvejme slovy, neubližujme slovy. Pokud nemáme co říct, je mnohdy lepší mlčet.

Stát osamělý je lepší, než být obklopen lidmi, kteří vás neoceňují

Stovky lidí ve virtuálním světě. Stovky lidí, kteří se ozvou, jen když něco potřebují. Otázkou je, kteří lidé si vás váží a opravdu cenní za to, jakými jste?

Chcete-li najít klid, budete muset obětovat spojení s lidmi, místy a věcmi, které vytvářejí hluk ve vašem životě

Mnohdy jen stačí odpojit se od internetu, otevřít oči a užívat si nádherný svět kolem sebe. Užívejte si TADY A TEĎ. Nemusí to být napořád.

Jedině vy sami víte, co je pro vás nejlepší

Lidé znají vaše jméno, ne však váš příběh. Lidé slyšeli co jste dokázali, ne však čím jste si museli projít. Proto berte jejich slova a názory pouze jako inspiraci. V konečném důsledku to není o tom, co si myslí ostatní, ale počítá se pouze to, co si o sobě myslíte vy sami. Je důležité dělat věci, které jsou důležité pro vás a váš život, ne to co je nejlepší pro ostatní.

Na svět se můžeme dívat pozitivně nebo negativně, je to naše volba

Svět je stále stejný. Mění se pouze náš pohled na věci kolem sebe. To jak vnímáme situace a prostředí kolem sebe je pro náš názor rozhodující. Z toho plyne, že pokud chceme vidět svět barevný, vidíme jej barevný. V opačném případě to platí samozřejmě taktéž. Je jen naše volba, jak se budeme cítit a svět kolem sebe vnímat. Štěstí není v okolním světě, nýbrž v nás.

Děkuji, že jste dočetli až sem

Nyní se odpojte od internetu, a běžte se věnovat těm, které máte rádi. Dělejte hlavně to, co vás baví a naplňuje. Tehdy poté vám dá vše smysl 🙂

Pokud se vám článek líbil, ocením sdílení.
Krásný den

osamelost

citáty, láska, osamelost, tipy, život

Related Posts

Nebyly nalezeny žádné výsledky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.